Arsoy Mimarlık & Mühendislik

Mağaza Tasarımı ve Dekorasyonu

Mağaza tasarımı ziyaretçilerin hoş zaman geçirebilmesini sağlamak ve satışlara etki edebilmek için önemli bir detaydır. Ürünleri öne çıkarmak kadar onların satış oranlarını arttıracak özel detayları bir araya getiriyoruz. Siz hala mağaza tasarımı için nasıl başlayacağınıza karar veremediniz mi?

Mağazadaki müşterileri daha iyi hissettirecek ve satışa yönlendirecek bir tasarıma sahip olmak önemlidir. Cadde mağaza tasarımı ve diğer mağaza dekorasyonlarında ayrıntının detaylarda gizli olduğunu unutmamalısınız. Fakat tasarımların ürünlerin önüne geçmemesine dikkat edilmelidir.

Beklentileri karşılayabilmek için mağaza içinin rahat bir şekilde gezilebilmesi, ürünlerin kolay incelenebileceği şekilde tasarlamak zorundasınız. Mağaza dekorasyonu işlemlerini müşterilere ürünleri daha iyi anlatıp sunabilmek için yaptırdığınızı unutmayın.

Potansiyel müşteriniz mağazaya ilk ayak bastığı anda aydınlatma, dekorlar ve renklendirmenin ne kadar iyi olduğu ve mağazanın ucuz veya pahalı olduğu gibi kritik kararlar verir. Bu geçiş modun da kişilerin kaçma olasılığı yüksektir.

Arsoy Mimarlık olarak sektörde yaptığımız birçok projenin bizlere kattığı tecrübe ile her geçen gün daha etkili bir cadde mağaza tasarımı ortaya koyuyoruz. Gelişen bir düzende insanların ihtiyaçlarını ve taleplerini tek bir mimari düzende sürdürmek düşünülemez. Farklılıklar ve değişiklikleri isteyen potansiyel müşteri kitlenize ürünlerde sunduğunuz kadar sizi ziyaret ettiği mağaza dekorasyonuyla da hitap etmenizi bekler.

Mağaza Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu konuda aslında dikkat edilmesi gereken birden fazla durum vardır. Fakat önemli olan birkaç tanesini paylaşalım;

  • Mağaza nasıl bir ürün satışı yapacak. Tasarım bu konuda ürünle birlikte bir uyum halinde olmalı.
  • Mağaza lokasyonu yine potansiyel kitle açısından önemlidir.
  • Mağazanız AVM içinde mi, cadde mağazası tasarımı mı talep ediyorsunuz. AVM içinde ki bir mağazaya cadde mağaza dekorasyonu tadında bir tasarım yapılmamalıdır. Cadde mağaza tasarımında da vitrin, cephe tasarımı büyük önem taşır.

Mağaza Dekorasyonunda Satışa Etki Eden Faktörler

  • İç mekan görseller ve dekoratif ürünler,
  • Işıklandırma,
  • Havalandırma ve parfüm,
  • Yeterli yürüme alanlarının sağlanması,
  • Kasa bölümünün aktif ve canlı tutulması

Tüm bu önemli hususlar kadar markanızın hikayesine hakim olmak, bölge, kitle ve diğer önemli bilgilerin detaylarına sahip olmak gerekir.

İhtiyaçlarınıza özel çözümler üretmek için dilediğiniz zaman Arsoy Mimarlık ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

This website uses cookies to improve your experience. Cookie Policy